Tovább csökkennek a motorkerékpár-eladások Európában
Tovább csökkennek a motorkerékpár-eladások Európában
2010. október 27. - Macko - Hír Nem - 2 perc olvasás
Állítsd be az OnRoad.hu-tmegbízható forrásnak!
Az új motorkerékpárok értékesítése a teljes Európai Uniót tekintve 2010 első három negyedévében sajnos további 14 százalékkal csökkent a tavalyi év hasonló időszakához képest. A piac zsugorodása teljesen lineárisan megy végbe az elmúlt három évben, hiszen a 2008-as év első kilenc hónapjának 1.730.821 eladott kétkerekűjéhez képest az idei adat 1.281.296 motor – ez pedig az eladások negyedének elvesztését jelenti.
Olaszországban a legrosszabb a helyzet, hiszen ott 2009 és 2010 harmadik negyedéveit összehasonlítva 26,3 százalékos csökkenést láthatunk. Az olasz ipari minisztérium határozatot hozott, miszerint államilag támogatott pénzügyi konstrukciókkal fogják segíteni a kétkerekűek eladását. Olaszországon kívül természetesen Anglia, Németország, Franciaország, Dánia, Görögország, Lengyelország, Norvégia és Svédország is hasonlóan rossz kereskedelmi éveket tudhat maga mögött – hogy a szegény magyar motorkerékpár-piacról ne is beszéljünk. A kilábalásnak pedig egyelőre sajnos vajmi kevés nyoma van – legalábbis a fenti számok alapján.