Feljövőben a Yamaha
Feljövőben a Yamaha
2010. május 18. - onroad - Hír Nem - 2 perc olvasás
Állítsd be az OnRoad.hu-tmegbízható forrásnak!
2009 a Yamahának rekord méretű veszteséget hozott. A milliárdos deficit után most újra profitot termelt a cég, akárcsak a válság hatásait hasonlóan megélő Harley-Davidson. Az iwataiak 80,9 millió nyereségről tudnak beszámolni 2010 első negyedévében. Ez negyed milliárd dollárral jobb eredmény, mint amit 2009 azonos időszakában realizáltak: akkor 169 millió dolláros veszteséggel kellett szembenézniük. Mindez a vállalat strukturális átalakításának és az összesített értékesítések pozitív változásának köszönhető: 16 százalékos növekedés mellett 3,3 milliárd dollár volt a bevétel.
Az értékesítések darabszám szerinti változása még inkább biztató, 26 százalékos növekedés mellett 1,6 milliárd darab Yamaha logós termék talált gazdára. Az értékesítések elemzése azonban jelentős változást mutat. Míg a fejlett világ piacain tovább esett az forgalom (Japánban 14, az Egyesült Államokban 57,5 százalékkal!), addig a fejlődő országokban, Ázsiában jelentősen erősödött a cég helyzete – a bevétel 2/3-át itt realizálták. Ennek ellenére a vállalat tervei még mindig 56.000 darab motorkerékpár értékesítését irányozzák elő az amerikai piacon. Hogy mennyiben reális ez a szám, az legalábbis kérdéses: a két legkomolyabb hangvillás újdonság, a Super Teneré és az FZ8/Fazer8 az Egyesült Államokban ugyanis nem lesz kapható.