Hajtsd le a plexit!

Thumbnail
Hajtsd le a plexit!

Hajtsd le a plexit!

2008. június 14. - - Hír Nem


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Hajtsd le a plexit!


/static/artpic/400/mehcsipes.jpg
Ennyire azért nem vagyok csúnya…


Pár éve történt, de azt hiszem a tanulság miatt érdemes feltennem az oldalra. A plexit mindig hajtsátok le motorozás közben, a szemetek világa múlhat ezen, nem vicc!

A történet egyszerű. Valahol a hármas úton mentem, a plexim fel volt hajtva már nem emlékszem miért. Egyszer csak éreztem, hogy valami eltalált, és pár másodperc múlva már azt is éreztem, hogy meg is csípett, a méreg kezdett szétterjedni az arcomban. A mikor megálltam, láttam a tükörben, hogy egy teljesen szétfröccsent méhecske maradványai vannak az arcomon, a fullánkja pedig kikandikált a bőrömből. A fullánkot kihúztam, a méhecskét letöröltem. Nagyon fájt, másnap reggel így néztem ki.

Később történt, a Soroksári úton mentem, felhajtott plexivel. Valami bogár (szerencsére nem csípős) pont a szemembe talált bele, iszonyatosan fájt, ott a forgalomban az út szélén meg kellett állnom, mert azt hittem megvakultam, a másik szememmel is csak hunyorogni tudtam. Jó pár perc eltelt amire ismét láttam, nagyon megijedtem. Napokig tartott, amíg teljesen rendbe jöttem.

A helyzet az, hogy bizonyos sebesség felett (és ez a sebesség egyáltalán nem magas) a pislogási reflex egyszerűen túl lassú ahhoz, hogy a szemed becsukódjon, ha valami felé tart. A méhecske reflexe azonban ennél sokkal gyorsabb, hogy a fullánkját előre fordítsa, persze nem is kell feltétlenül csípés a szembe, hogy komoly gond lehessen. Ha akkor a hármason pár centivel odébb talál el a méhecske, vagy akkor ott a Soroksárin is méh jön, ma valószínűleg már nem lehetne lázba hozni a térhatású mozival.

Mindig hajtsátok le a plexit, nagyon fontos!




Előző cikk
Következő cikk