A Royal Enfield Himalayan 2016-ban debütált és a maga nemében – már csak túraenduróságából is fakadóan – sikermodellé vált. A vásárlók visszajelzései és a szigorodó környezetvédelmi normák tükrében azonban eljött az ideje, hogy valamelyest frissítsenek a modellen.
Na igen, az a bizonyos Euro5, annak meg kell felelni. A 411 köbcentiméteres hengerűrtartalmú, 25 lóerős blokkon fejleszteni kellett, hogy az európai értékesítés is zavartalanul folytatódhasson.

Az igazán komoly változást azonban máshol kell keresni. A mindössze 185 kilogramm tömegű túraenduróval szemben komoly kritika volt, hogy a hasmagassága, a kialakítása miatt szívesen vitték volna tulajdonosaik úttalan utakra. Ennek viszont nem kedvezett az ABS, amely ezentúl kikapcsolhatóvá válik. Ezen felül lecserélik az oldaltámaszt is, amelynek köszönhetően a korábbinál stabilabban lehet majd letenni a Himalayant. Végül pedig új, klasszikus, kéttónusú színsémák válnak elérhetővé hozzá.

Cimkék:
Az Ewan McGregor és Charley Boorman fémjelezte Long Way Up sorozat megkapta az első trailer filmjét és bizony már néznénk.
Elolvasom »Talán a legnagyobb japán versenyzőtehetség volt Abe "Norick" Norifumi, aki előtt még Valentino Rossi is megemelte a kalapját. Rá emlékezünk.
Elolvasom »A Honda motorkerékpár-gyártó legújabb fejlesztése a V3-as motorblokk, amelyet a 2025-ös EICMA kiállításon mutattak be Milánóban. Ez a 900 cm³-es, vízhűtéses, 75 fokos szögben elhelyezett V3-as motor egyedi és innovatív megközelítést alkalmaz, ötvözve a kompakt kialakítást és a magas teljesítményt.
Elolvasom »A Premier sisakok az olasz precizitás és a motoros szenvedély ötvözete. Magyarországon pedig ez a bolt gondoskodik arról, hogy ezt a minőséget ne csak a magazinokban lássuk, hanem a saját fejünkön is érezzük.
Elolvasom »Ti kértétek a kínai motorokat, Indián letesztelte első körben a CFMOTO 800MT Exploret
Elolvasom »A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »