Lecsaptak a motoros Mikulások Pécsen
Lecsaptak a motoros Mikulások Pécsen
2018. december 4. - onroad - Hír / Események Nem
December másodikára, azaz most vasárnapra volt meghirdetve az ezúton már hivatalosan is hagyományosnak tekinthető „Motoros Mikulás Gurulás” Pécsett. Ebből könnyen kitalálható, hogy ellepték a várost a Mikulások. A helyi Pécsi Újságnak mesélte a Dél-Dunántúli Motoros Egyesület elnöke, hogy az első jelmezes menetet öt évvel ezelőtt szervezték meg.
Ünnepi hangulat
A kezdeményezés egy szűk baráti társaságból indult, akik aztán szóltak a haverjaiknak, akik aztán szóltak a haverjaiknak, akik aztán… szóval így tovább. Ez aztán odáig jutott, hogy idén – a múlt évhez hasonlóan – száz motort és azok Télapónak valamint krampusznak öltözött lovasait várták az eseményre.
[do_widget id=text-10]
A menetnek nem más volt a célja, minthogy örömet okozzanak a gyerekeknek. Egyfelől természetesen a jelenlétükkel, hiszen melyik gyerkőc ne lenne odáig egy rakás brümmögő, hangos, csibész tekintetű Mikulásért? Másfelől pedig ajándékokkal.
Az összegyűlt plüss figurákat, ruhákat, játékokat, csokikat, tartós élelmiszereket és színházjegyeket többségében holnap fogják átadni a helyi Éltes Mátyás iskolában. De természetesen egy jó Mikulásnak legfeljebb az arca, na meg a ruhájának szegélye szőrös, nem a szíve. Így a felvonulás alatt érintett helyszíneken sem hagyták ajándék nélkül a gyerkőcöket és előkerültek a motoros ruhákban megbúvó szaloncukrok és más édességek. Minden elsimerésünk a szervezőknek, a résztvevőknek és az ajándékozóknak!
Fotók forrása: Dél-Dunántúli Motoros Egyesület Facebook oldala




You must be logged in to post a comment.