Csak bukósisakban kapsz benzint

Thumbnail
Csak bukósisakban kapsz benzint

Csak bukósisakban kapsz benzint

2011. május 17. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Mennyire más a világ különböző részein ugyanannak a dolognak a megítélése. Nálunk teljesen magától értetődő, hogy viselünk bukósisakot, ha motorra ülünk. Amerikában évekkel ezelőtt a turbán (vallási okokból kötelezően viselendő) és a bukósisak kérdését már perre is vitték. Persze, mert ott az a szokás…

India egyik északi állama, Noida azzal a nem túl büszke statisztikával dicsekedhet, hogy az ő úthálózatuk követeli a legtöbb halálos áldozatot. Világviszonylatban. Rengetegen közlekednek motorkerékpárral, de szinte senki nem visel bukósisakot sem – tekintettel a fejükön levő turbánra. Így a közigazgatás új rendeletben tette kötelezővé, miszerint csak az a motoros kaphat benzint a töltőállomásokon, aki bukósisakkal a fején tankol. (Milyen érdekes, nálunk néhol éppen addig nem indul el a kútból a nafta, ameddig le nem veszed a sisakot…) A rendelet a hírek szerint megbukott, ugyanis a kutasoknak esze ágában nem volt betartani azt. Azt mondták: a pénz beszél, vagyis ha fizetsz, nekik pont mindegy, mi van a fejeden.

Csak azt nem értem, miért nem fejlesztenek ki egy turbánnak álcázott bukósisakot. Lehet, hogy az év üzlete lenne Indiában!