Hibás koncepció

Thumbnail
Hibás koncepció

Hibás koncepció

2009. április 8. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Hibás koncepció


/static/artpic/400/puma1.jpg
P.U.M.A.


/static/artpic/400/puma2.jpg
P.U.M.A.


/static/artpic/400/puma3.jpg
P.U.M.A.


/static/artpic/400/puma4.jpg
P.U.M.A.


/static/artpic/400/puma5.jpg
P.U.M.A.


A városi közlekedés legracionálisabb formája a robogózás. Ennek a járműnek is két kereke van, kicsi, nem túl gyors, mégis alapjaiban hibás.

A General Motors és a Segway által készített kísérleti jármű mókás. A városi környezetbe tervezett jármű, a P.U.M.A. (Personal Urban Mobility and Accessibility) hasznossága szerintem ennyiben ki is merül. Egy olyan problémára próbál választ adni, amire nagyon régen létezik egy jó megoldás: két kerék helyes elhelyezésével a személyes városi közlekedés problémája meg van oldva. Értem én, hogy high-tech, értem én, hogy elektromos, sőt, mozgásukban korlátozottak számára jobb, mint egy robogó, de valójában nem tud többet. Persze jó móka egy elektromos kerekes székben 56-tal robogni a városban. Sőt, egy P.U.M.A.-val a helyváltoztatás viszonylag olcsó, az 56 kilométeres hatótáv megtételéhez szükséges feltöltés nagyságrendileg 75 forintba kerül, de maga a jármű előreláthatólag 4000 euróba fog kerülni, ha és amikor (2012?) megvásárolható lesz.

Erről a járműről az a vicc jut eszembe, ami szerint a NASA több millió dollárt költ a súlytalanságban is használható toll kifejlesztésére, míg az oroszok elővették a ceruzát…





http://translate.google.com/translate?sourceid=navclient&hl=en&u=http%3a%2f%2fwww.motoblog.it%2fpost%2f18443%2fgm-segway-puma-elettrico-due-ruote-per-due-posti

http://www.fasterandfaster.net/2009/04/gm-segway-puma-its-that-urban-mobility.html



Előző cikk
Következő cikk