Utazás tűzön-vízen át

Thumbnail
Utazás tűzön-vízen át

Utazás tűzön-vízen át

2009. szeptember 6. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Utazás tűzön-vízen át


/static/artpic/400/Michael_Martin_BMW_desert_tour_01.jpg
Michael Martin képei


/static/artpic/400/Michael_Martin_BMW_desert_tour_13.jpg
Michael Martin képei


/static/artpic/400/Michael_Martin_BMW_desert_tour_14.jpg
Michael Martin képei


/static/artpic/400/Panorama1.jpg
Michael Martin képei


/static/artpic/400/Panorama2.jpg
Michael Martin képei


/static/artpic/400/Panorama3.jpg
Michael Martin képei


Micheal Martin nem „kispályázik”, augusztusban elindult körbemotorozni a Földet. Útja főképp a világ tűzforró vagy éppen jéghideg sivatagain viszi át, a végállomás pedig a Déli-sark lesz.

A német földrajzkutató, fényképész a sivatagok megszállottja, előző útjain már járt a Szaharában, a Góbi- és a Atacama-sivatagokban. Kalandozásai alatt készített képeiből \A Föld sivatagai” című könyve az ENSZ a Föld elsivatagosodásával foglalkozó szervezetének, az UNCCD egyik hivatalos könyve lett. A hamarosan boltokba kerülő legújabb könyve a „30 évnyi kaland” egy válogatás eddigi képeiből. A 46 éves motoros azonban egy még nagyobb fába vágta fejszéjét. Mostani útját 3 évesre tervezi, az előző útjai során már érintett sivatagokba most jóval mélyebben behatol, valamint olyan egzotikus helyeken fog motorozni és kétségtelenül csodálatos képeket (lásd a galériát) készíteni, mint kamcsatkai kősivatagok, az arab Rub al Kahli, a tibeti Chang Tang, a dél-amerikai Patagónia kavicssivatagai vagy éppen maga a Déli-Sark. Ewan McGregor és Charlie Boorman két igencsak látványos „megatúrát” szervezett, de Herr Martinhoz képest kispályásnak tűnnek: ugyan Ő is BMW R1200GS Advanture motort használ, de túráját egyedül teszi meg, mindenféle segítő csapat nélkül. A „Planet Desert” (~Sivatagbolygó) utazása során készített képekből azonos címmel 2014-ben várható az útikönyv.

Az utazást egyébként az UNCCD és a BMW finanszírozza, szóval Micheal helyzete, útja végképp irigylésre méltó.



http://hellforleathermagazine.com/2009/08/michael-martin-embarks-on-5-ye.html

http://www.ultimatemotorcycling.com/2009_BMW_R_1200_GS_Planet_Desert

http://www.twowheelsblog.com/post/2813/fire-and-ice-michael-martins-world-tour-with-a-bmw-r-1200-gs



Előző cikk
Következő cikk