Feltámad a Kawasaki KLR650 túraenduró

Thumbnail
Feltámad a Kawasaki KLR650 túraenduró

Feltámad a Kawasaki KLR650 túraenduró

2021. január 27. - - Nem Hír / Újdonságok - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

A Kawasaki jelen pillanatban csupán aszfaltra tervezett crossoverekkel képviselteti magát – nevezzük így – a túraenduró piacon. A Versys modellek fenemód jó utcai gépek, de aki járt helyett járatlan utakra vágyik, annak más márkánál kell keresnie a boldogságot. Ezen változtatnának a KLR650 visszahozásával a köztudatba.

[do_widget id=text-10]

A várhatóan 2022-ben megjelenő modell 652 köbcentis, egyhengeres, de az Euro5 szigorú előírásait teljesítő, középtartományra konfigurált blokkot kapna, ami frissítően hat a modern kéthengeresek egyeduralma közepette. Na de persze ők a Kawasaki, természetesen különutas megoldásokkal készülnek. És újabb rég látott megoldást hoznak hozzá: öt sebességes váltót.

A KLR650 menetkészre töltött tömege 221 kilogramm. A rugóút elől 200mm, hátul pedig 185mm. Előre 21-es, hátra a várt 18-as helyett 17-es küllős felni kerül. Érdemes észrevenni, hogy milyen magasra kerültek az irányjelzők, az eleve terepesen magasra húzott első sárvédőt, a gyári felszereltséghez tartozó tisztességes haspáncélt és a masszívnak ható kézvédőket. Az üzenet egyértelmű: aszfalton akarsz túrázgatni? Vegyél Versyst! A KLR650 más célra teremtett.