Dízelt vagy benzinest?

Thumbnail
Dízelt vagy benzinest?

Dízelt vagy benzinest?

2007. október 2. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Dízelt vagy benzinest?


/static/artpic/400/bmw335dbadge.jpg
Szó mi szó, zajosabbak, az üzemanyagnak kellemetlenebb a szaga, de a \lomha dízel\ kifejezés már egészen biztosan a múlté


A dízel keveset fogyaszt és nyomatékosabb egy hasonló csúcsteljesítményű benzinessel szemben. Leginkább ezért, Európában körülbelül az utakon futó személyautók fele dízelmotoros. Ugyanez messze nem mondható el a többi földrészről, ahol a benzinesek komoly fölényben vannak.

A német Dataforce szerint az európai 50/50 arány sem az egyéni vásárlóknak, hanem a cégeknek, flottavásárlásoknak köszönhető. A flották 72 százalékban dízelüzemű autókból állnak, míg a magánszemélynek csak egyharmada választ dízelüzemű autót.

A dízel gazdaságosabb híre ellenére, a magánszemélyek idegenkednek a zajosnak, büdösnek tartott gázolajosoktól. Tehát egyáltalán nincsenek fölényben a dízelek ha a magánszemélyek autóvásárlását külön vizsgáljuk, még a legdízelbarátabb Európában sem. Az viszont bizonyosan látszik, hogy az arány egyre kisebb benzines részt mutat, évről-évre.



Előző cikk
Következő cikk