Bemutatták az új Honda Transalpot

Thumbnail
Bemutatták az új Honda Transalpot

Bemutatták az új Honda Transalpot

2007. október 1. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Bemutatták az új Honda Transalpot


/static/artpic/400/092707middle.jpg
700 köbcentis 52 fokos V-motorja van


/static/artpic/400/092707top.jpg
Nagyon kíváncsiak vagyunk a részletekre, reméljük mielőbb tesztpéldány is a kezünk közé kerül


Annak ellenére, hogy véleményem szerint két terepre és túrázásra egyaránt alkalmas motor létezik a Földön – a BMW R1200GS és a KTM 990 Adventure –, egyre több motor kerül a túraendúró kategóriába. Jól is van ez így, hiszen egy magasabb, de jól átgondolt építésű motor kényelmes lehet túrán, városban és elboldogul a rosszabb utakkal is.

Hazánkban is nagyon népszerűek a kis túraendúrók, amelyek két etalon modellje a Suzuki DL650 és a fiatal Kawasaki Versys. A Transalp meglátásom szerint kissé háttérbe szorult ezekhez képest alacsonyabb teljesítménye miatt. Ez is egy ok, amiért ez az állapot változhat, hiszen a Párizsban bemutatott Honda Transalp legújabb változatában, 700 köbcentis 52 fokos hengerszögű, 60 lóerős, 60 newtonméter leadására képes V-Twin motor dolgozik. Ezzel az erőforrással minden bizonnyal kellőképpen izmos lesz a kis túraendúró, bár egy kicsit még tekerhettek volna a teljesítményen…