Elkapkodták a Fiat 500-akat

Thumbnail
Elkapkodták a Fiat 500-akat

Elkapkodták a Fiat 500-akat

2007. július 26. - - Hír Nem - 1 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Elkapkodták a Fiat 500-akat


/static/artpic/400/1fiat_500_01.jpg
A Fiat 500 óriási siker, már most


A nem régen útjára indított Fiat 500 annyira népszerűnek bizonyul, hogy a termelés növelésére szánta el magát a menedzsment. Sergio Marchionne, a Fiat elnök vezérigazgatója szerint a tervezett éves 120 ezer darabos szériát 140 ezerre növelik. Most már nehéz elhinni, hogy a Fiat kezdeti tervei évi 58 ezer darab 500-asról szóltak.

A Fiat 500 erre az évre gyakorlatilag elfogyott, három héttel a nemzetközi bemutatót követően. „Tegnapig 57 ezer megrendelést kaptunk a dealerektől, amelyből 51 ezer olasz és 6 ezer francia.” –nyilatkozta Sergio Marchionne.

A Fiat most a lengyel Tychy üzemet bővíti ki úgy, hogy egyrészt az plusz Fiat 500-akat, másrészt a jövőre induló Ford Ka modelleket is gyártani tudja. A következő 12 hónapon belül a Tychy üzem 140 ezer 500-as, 240 ezer Panda és 120 ezer Ford Ka gyártására lesz képes.



Előző cikk
Következő cikk