Motoron soha nem vagy biztonságban!
Motoron soha nem vagy biztonságban!
2012. május 25. - Macko - Hír Nem - 2 perc olvasás
Állítsd be az OnRoad.hu-tmegbízható forrásnak!
A mindössze egy perces kisfilm képvilága és mondanivalója is zseniális, nem árt mindannyiunknak a fejünkbe vésni a benne elhangzottakat. A francia nyelvű narrálást röviden lefordítanám, mert a lényeg – az önmagukban is sokat mondó képsorokon kívül természetesen – ott van.
A film fő mottója ez: motorkerékpáron a legnagyobb veszély akkor leselkedik rád, amikor azt hiszed, hogy nincs! Motorosunk nyeregbe pattan, és elindul a városban. Ami rossz megtörténhet vele, az mind meg is történik: rányitnak egy ajtót, elékanyarodik a mobilozó autós, kilép a teherautó mögül a zenét hallgató gyalogbéka, nem kapja meg a jobbkezet, leszorítja a feleségével veszekedő terepjárós – azt hiszem, mind találkoztunk már hasonlókkal, legfeljebb nem ennyire koncentráltan. Emberünk azonban mesterien kivéd minden rá leselkedő veszélyt, majd végre kijut a városból, és önfeledten nekivág a napsütéses, csodálatos szerpentinnek. A narrátor ekkor azt mondja: azonban minden bajt elfelejtesz, amikor végre haladni tudsz a motorral! Aztán egy fékcsikorgás, és BUMM! Majd nagy csend…
A végső következtetés pedig: A halálos motoros balesetek többsége vidéken történik, amikor gyönyörű az idő. Természetesen a film készítői ezt statisztikai adatokkal is alátámasztják: gallföldön 3 halálos motoros balesetből 2 vidéki országutakon történik, 10-ből 7 nappal és 10-ből 8 napsütéses időben, száraz aszfalton. Mi a konklúzió? Motoron egy percre sem szabad lazítani. SOHA.