A motorosgyilkos francia hatóságok
A motorosgyilkos francia hatóságok
2011. június 30. - Macko - Hír Nem - 2 perc olvasás
Állítsd be az OnRoad.hu-tmegbízható forrásnak!
Franciaország nem csak arról ismert, hogy lakói szeretik a csigát és a kagylót, hanem a közlekedésben igen nagy arányban megtalálható motorosokról is. A kormányzat sokszor hoz nekik nem tetsző intézkedéseket: Európában elsőként ők kísérleteztek a 100 lóerős teljesítmény-korlátozással, illetve sebességméréssel is igen agresszívan lépnek fel a kétkerekűek vezetőivel szemben. Ugyanakkor központi kormányzati szinten sokat tesznek a biztonságunkért is, például hiába bukott meg az EU döntéshozatali gépezetén a biztonságos szalagkorlátok bevezetése, ott sokfelé alkalmazzák azokat.
Akadnak azonban olyan önkormányzatok, helyi hatóságok, akik vagy testületileg utálják a motorosokat, vagy egyszerűen csak teljes meggondolatlansággal telepítenek számunkra életveszélyes tárgyakat az út mellé. Remek példa a francia Moto Magazine egyik olvasója által fotózott rettenet: szó szerint kihegyezett fakarókat építettek ki terelésképpen. Mindezt kombinálva egy fekvőrendőrrel, hogy ha azon valaki véletlenül elesne, lehetőleg szenvedjen súlyos sérüléseket. A magam részéről inkább nem is kommentálom a látottakat…
A képgalériában található még néhány hasonló gyöngyszem.