Az X-Max minden porcikája arról árulkodik, hogy tervezésekor figyelembe vették a felhasználók igényeit. Maximális dicséret illeti az utas kapaszkodási lehetőségét is. A fogódzók kézre állnak, jól formázottak és kellő vastagságúak. Így valóban kényelmessé válik a nagy méretű és jól párnázott hátsó ülésen utazni – főleg ha a tulajdonos egy hátsó dobozzal még a derekunkat is megtámassza!
Gondoltak azokra is, akik a tolvajok elleni védekezésre egy erős láncot használnak. Ezek általában nem túl vékony szemekből készülnek – éppen a könnyű elvágást megakadályozandó -, ezzel erősen megnehezítve a robogótulajdonosok dolgát. Amikor ugyanis a kis kerék és a becsületes méretű féktárcsa között próbáljuk átpréselni a vaskos láncot, egyrészt nem boldogulunk egykönnyen, másrészt mind nadrágunk térdét, mind saját kezünket könnyen összepiszkoljuk. Az X-Max oldalán egy megfelelő méretű láncrögzítő szemet találunk, amely segítségével könnyen és biztosan rögzíthetjük kedvencünket egy szilárd tárgyhoz. És még a láncot sem tisztelik meg névjegyükkel a kutyusok! :o)
Aki hűvösebb időben is robogóval közlekedne, nagyra fogja értékelni az első idomzat széleinek formázását. Azok ugyanis menet közben alig engednek szelet a vezető kezére. Így remélhetőleg nem lesz szükség a kevéssé elegáns, ám a futárok által kedvelt kézmuffok alkalmazására, elegendő egy jó téli kesztyű viselése. Maga a plexi egyébként nem túl magas – aki teljes szélcsendre vágyik, be kell szerezzen egy emelt szélvédőt. A magam részéről éppen az X-Max gyári állapotát szeretem: a mellkast elég jól védi, a sisakot azonban teljes szélterhelés éri. Így ugyanis esőben sokkal jobban lefújja a menetszél a vízcseppeket fejvédőnk plexijéről.
Mindenképpen ki kell emelnem még egy részletet, amely nem bír jelentőséggel ugyan, nekem azonban nagyon tetszett. A motorblokk oldalán ugyanis egy kis feliratot találunk, amellyel a tudatlan ismerőseink szemében akár komoly csodálatot is kivívhatunk. Íme:
Természetesen az idomzaton levő felirat a valós, és a magányos henger negyedliteres. Talán komolyan senkivel nem tudjuk elhitetni, hogy az ezerkettes szám a hengerűrtartalom. Nekem azonban akkor is jót mosolyogtam rajta, hogy milyen rendszerető módon feltüntette a Yamaha a motorolaj betöltési mennyiségét – mert természetesen erről van szó.
Mint korábban említettem, az X-Max rendelkezik egy kvázi-ikertestvérrel: ő az X-City nevet kapta a keresztségben. A két robogó erőátvitele teljesen megegyező, akár még össze is lehet őket téveszteni az első, nagyon felületes pillantásra. Íme:
Az X-City kerekei azonban nagyobbak, üzemanyag-tartálya kisebb, csakúgy, mint ülés alatti tárolóhelye – ez nyilván a nagyobb hátsó kerék velejárója, a lényegesen magasabb üléssel egyetemben. Az elöl-hátul egy-egy collal nagyobb kerekeknek köszönhetően nyilván némileg jobb a menetkomfort, az alacsonyabb pilóták azonban az X-Max nyergéből biztosabb talajfogásra számíthatnak. A teljesen szubjektív szépségről nem is beszélve: nyilván más vevők tetszését nyeri el az elegánsabb X-City és megint másokét a vagányabb, sportosabb és kicsit talán bumfordibb X-Max. Az árcédula biztosan nem segít a döntésben: az X-City 1.498.000 forintos bruttó árával szemben az X-Max 1.518.000-es vételi összege se nem oszt, se nem szoroz. Bevallom, én is bajban lennék, ha választanom kellene! Hiszen tesztünk alanyában sok hibát nem tudtam fellelni, minden további nélkül el tudnám képzelni vele áltagos hétköznapjaimat.
A következő oldalon az X-Max műszaki adati következnek!
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »
Fogyasztása ugyanakkor négy liter alatt marad száz kilométerenként, amit jó néhány százhuszonötös nem tud utána csinálni.”
hát egy 30 lovas tuti nem de a szokványos max 10-12 lovas az simán max 3 liter.
Én sem tudom, honnan veszi a cikk író a 125-ösöknél a 4 liter feletti fogyasztást, normát 4T-nél kizárt.
Az ára pedig megmosolyogtató, 1.5 misi 250 cm3-es robogóért, én tavaly vettem újonnan Scarabeo 200-at akkor még 750 ezerért, ahhoz képest ez pont a duplája és a Scara csak 3 lóerővel gyengébb. Én nagy robogófan vagyok, de ennyi pénzt semmilyen körülmények között nem adnék érte, ennyi pénzért már normális nagy motort kapok.