Itt van a Ducati új túraendurója a DesertX
Itt van a Ducati új túraendurója a DesertX
2021. december 13. - onroad - Nem Hír / Újdonságok
A DesertX a Ducati első dedikáltan off-road optimalizált túraendurója, amivel igazából el lehet jutni közúton egy adott A pontból egy másik B pontba, de az igazi arcát – mármint ugye várhatóan – ott fogja megmutatni, ahol az aszfalt véget ér. Mert bár akadnak Multistrada kivitelek, amelyek mutatnak endurós jegyeket. De az azért mégiscsak egy másik játékszer.
A DesertX-et az új Monsterben is dolgozó Testastretta 11° blokk köré építették. A Ducati V2 blokkja a tereporientált túraenduróban 110 lóerőt ad le 9.250-nél, legnagyobb forgatónyomatéka pedig 92 newtonméter 6.500-nál. Érdekes, hogy ez hozzávetőlegesen megegyezik a Monster specifikációjával. Az off-road optimális viselkedést leginkább a hat menetvezérlő program „Enduro” és „Rally” módjai között lesz érdemes kutatni.
[do_widget id=text-10]
Noha a blokk bejáratott darab, vázat újat terveztek a DesertX-hez, méghozzá olyat, aminek a megrajzolása során előtérbe helyezték, hogy ennek a motornak bizony terepen is helyt kell majd állnia. Ilyen felvezetés után teljesen természetes, hogy előre 21-es, hátra 18-as küllős kerekek kerültek.
A futóművet is ehhez mérhetjük. Előre 46 milliméteres, állítható KYB villák kerültek 230 mm rugóúttal, hátra pedig szintén KYB rugóstag került, 220 mm rugóúttal.










You must be logged in to post a comment.