Olaszországban készült kémfotón a Bimota KB4

Thumbnail
Olaszországban készült kémfotón a Bimota KB4

Olaszországban készült kémfotón a Bimota KB4

2020. május 26. - - Nem Hír / Újdonságok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mikor is láttál kerek fényszórót utoljára sportmotoron? Na egyre valószínűbb, hogy újra fogsz. Ha nem is gyakran, de a Bimota soha nem tömegtermékekben utazott. És ez szerencsére azóta sem változott, hogy a Kawasaki égisze alá kerültek. Az első újszériás motorjuk is egy kétkerekű agyrobbanás. Függőcsapszeges kormányzás és a Kawasaki féle kompresszoros H2 blokk – csak, hogy a Tesi legszembetűnőbb elemeit emeljük ki. A készülő KB4-ről eddig azonban vajmi keveset tudunk. Csupán annyit, hogy vintage idomzatú, de valódi sportmotornak szánják.

[do_widget id=text-10]

Maguk a fotók az olaszországi Rimini városában készült egy benzinkúton. Elvileg egy szemfüles random motoros szúrta ki a prototípust, majd a képeket elküldte a japán Young Machine magazinnak.

A KB4 egy alumínium-acél hibridvázas motor lesz, amelyben a Ninja 1000SX-ben is szolgáló, sornégyes blokk fog dolgozni. Előre a Bimota esetében hagyományosnak tekinthető USD villák kerülnek. Érdekesség a motor bal oldali idomzatán húzódó csatorna, amely valamiféle légbeömlőnek tűnik, ami végigfut a motorkerékpár egész hosszán. Mivel a levegőt ebben a formában nincs értelme hátra vinni, ezért egyelőre inkább csak találgatunk, hogy milyen célt szolgál. Az én mindent tudó, három danos mérnök cimborámmal arra jutottunk, hogy valószínűleg csupán valamilyen takaróelemről van szó. Vagy ott kell betölteni a száraz tésztát, ami két tankolás között al dantére fő. Amennyiben van ennél jobb megoldásotok a rejtélyre, akkor kérünk, hogy kommentben osszátok meg velünk! 🙂

Fotók: Young Machine