Velőrázó mélynyomó a rendőrautóba sziréna helyett

Thumbnail
Velőrázó mélynyomó a rendőrautóba sziréna helyett

Velőrázó mélynyomó a rendőrautóba sziréna helyett

2007. október 30. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Velőrázó mélynyomó a rendőrautóba sziréna helyett


/static/artpic/400/T9922.jpg
Tudták, hogy ekkora is van? Az ott egy kosárlabda… (A kép csak illusztráció)


Az Egyesült Államokban (is) gondot okoz, hogy a közlekedők nem hallják meg a megkülönböztetett jelzést használó járművek szirénáját, az utastérben szóló zene, vagy a forgalom zaja miatt. Ezért egy új eljárást fejlesztettek ki, amelynek alapjait mindenki ismeri, de nem mindenki szereti.

Washingtonban speciális mélynyomókat és erősítőket szerelnek a rendőrautókba, amely 60 méteres körzetben a velőt is kirázza a emberekből, és embert, autót, aszfaltot, mindent alacsonyfrekvenciás rezgésbe hoz. Ezek a hullámok gyakorlatilag nem hallhatók, azonban érezhetők. Állítólag garancia arra, hogy a közeledő járművet észrevegyék.

Ha megengednek ennyi személyes hozzáfűzést, első blikkre azt mondom, hogy ennél együgyűbb ostobaságot már rég nem olvastam és írtam. Persze kívánom, hogy ez megoldja a szervek problémáit, minden esetre a dolog jövőjét így képzelem: hamarosan megjelennek a (fekete) piacon az ilyen szerkezetek (attól függően, hogy tiltják-e vagy sem), és boldog-boldogtalan velőrázó kürtöt épít majd az autójába. Így a dugók hangulatához majd hozzátartozik az új síkra került szubszonikus hangcsata is. Jaj, de várom…