Azonnal ki kell emelni így a legelején, hogy jelen tesztünk nem, vagy nem elsősorban a motorosoknak szól. Bár kétkerekű, önerőből közlekedni képes járműveket fogunk bemutatni, az elsődleges célközönség mégis az autósok tábora. Azon autósoké, akik naponta szenvednek a dugóban a munkahelyre bejutás során. Akik szentségelnek a volán mögött, amikor sehogy nem találnak parkolóhelyet. Akik szomorúak a brutális parkolási díjak miatt – jó, ez most ideig-óráig éppen nem játszik, de nyugi: fog még. De szól azokhoz is, akiknek ugyan van B kategóriás jogosítványuk, viszont a fentiek miatt inkább tömegközlekedéssel járnak – és nem szeretik a zsúfoltságot meg esetenként mások testszagát. Szóval mindenkihez, aki szeretne olcsón és értelmesen járni a nagyvárosi forgalomban, ingyen parkolni, ésatöbbi. Nekik mind kitűnő megoldás a problémájukra két tesztalanyunk: a NIU UQi GT Pro és az MQi+ Sport. Két, a segédmotor kategóriába tartozó elektromos robogó, amelyek hirtelen a városi közlekedés legjobb alternatívájává váltak.
A hirtelenség oka nem az, hogy ezek a modellek a semmiből éppen most jelentek meg. Bár az UQi-t tavaly ősszel mutatták be, tehát a tesztpéldány éppen frissen érkezett meg Magyarországra, de az MQi+ már régóta létezik. Viszont derült égből villámcsapás jelleggel jelentettek be egy állami pályázatot, amely nem kevesebb, mint 55 SZÁZALÉK (!!!) támogatást ad a feltételeknek megfelelő elektromos hajtású robogókra. Az első hírek szerint kizárólag ez a két NIU típus felelt meg a kritériumoknak – aztán persze azóta már némileg bővült a kör. Mivel a paraméterek között szerepel, hogy a járművet cégként kell megvenni, az ÁFA eleve visszaigényelhető. Ez után még több, mint az ár felét átvállalja az állam, így a két tesztelt robogó valós bekerülési költsége 347, illetve 354 ezer forintra csökken az eredeti bruttó közel egymillióról.
Így pedig azonnal sokkal érdekesebbek mindenkinek – hiszen egy éves összvonalas Budapest-bérlet a BKV-nál 217.960.- forint. Persze van olcsóbban is, de három év alatt tuti elutazod a robogó jelenlegi árát. Lassabban, kényelmetlenebbül – és sorolhatnám. Szóval nagyon érdemes elgondolkozni – és megismerkedni a két kis NIU robogóval!
Nekünk, motorosoknak talán nem ez a legjobb alternatíva, hiszen amennyit egy benzines motorhoz képest spórolunk, az nem menti meg a világot. A többi gonddal – dugó, parkolás, büdös buszok – meg nekünk amúgy sincs gondunk… Viszont ha egy GoldWing áll a garázsodban, lehet hogy mégis jól jársz. Persze, vehetsz egy NIU NQi GT-t is, amely mégis sokkal dinamikusabb. Csak arra nincs támogatás, így egy gyenge millával többe kerül – vagyis lehet, hogy érdemesebb megbékélni a 45-ös végsebességgel. Egy szó mint száz: ezzel a lehetőséggel mindenkinek érdemes most élni, aki hasznot húzhat belőle! A motorokat itt tudod megvenni:
(Szándékosan a tesztelt színeket linkeltük, de természetesen más festésekkel is elérhetőek a robogók.)
Támogatott tartalom.
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »