Az élvezetet az is fokozza, hogy más a póz… khhm, a testtartás. Az ülés-lábtartó-kormány háromszög is módosult, hogy sportosabban helyezkedjünk el. Legutóbbi például 13 milliméterrel előrébb és 8-cal lejjebb került, miközben a lábtartó picit hátrébb és magasabbra. Az ülőlap a vezetőnél 81 centire esik a földtől. Ez a számsor az én teljesen konfekciónak mondható aputestemre értve azt jelenti, hogy végig kényelmesen, különösebb ráfeszülés nélkül is folyamatosan akcióközelben éreztem magam.
Hosszasan blablázhatnék a csökkenő tömegről, hogy módosították a vázat és a felniket a feltankolva is csak 202 kilós tömeg érdekében, a fő durranás mégis a Showa SFF felfüggesztés. Az első, aranyszínűre eloxált teleszkópvillák immáron fordítottak és míg az egyik a csillapításért felel, a másik a rugózásért. Kiváló a hangolása, sima közúton akár tempósabban haladva is könnyen követi az íveket, az úthibákat is becsületesen kisimogatja. Talán csak az Árpád hídra kanyarodó felüljárón bedöntve éreztem, hogy kicsit bekóválygott a keresztbordáktól, ám mindezt maximálisan kontrollálhatóan tette.
Ehhez képest szinte említésre sem méltó, hogy kapott egy nem állítható érzékenységű (de kikapcsolható és remekül működő) kipörgésgátlót, valamint nyomatékhatárolós – népiesen szólva csúszó – kuplungot, hiszen ez már az 500-asoknál is a szériafelszereltség része. A biztonságot szolgálja továbbá, hogy vészfékezéskor automatikusan felkapcsolja az elakadásjelzőt, hogy a mögöttünk érkező ne csak akkor vegye észre a satuzást, amikor lebontotta a motor hátulját.
Apropó satufék! A fék nagyon jól adagolható, progresszív szorításra pedig jelentős lassításra képes, hála az első Nissin radiális rögzítésű féknyergeknek. Az ABS sem kellemetlenkedik folyton túlzott óvatoskodással. Elöl két 310 milliméteres nagypizzába harapnak a betétek, hátul egy egydugattyús féknyereg található.
Az előző modellnél éltem az észrevétellel, hogy az amúgy szép helyett inkább érdekes osztott LCD-n azért még elférhetett volna egy fokozatkijelző. Ezt végre megkaptuk egy sokkal összeszedettebb elrendezésű információs egérmozi képében, amit grátiszként a Honda megfejelt egy váltófénnyel is a jobb sarokban. Emellett a világítás is felzárkózott a 2019-es elvárásokhoz, hagyományos izzót a CB650R lámpáiban még csak nyomokban sem találunk. Mindenről LED-ek gondoskodnak.
Bár a GIVI már bejelentette, hogy készít hátsó dobozartó konzolt a CB650R-hez, véleményem szerint halálos bűn lenne ezt a feneket tartósan feláldozni a praktikum érdekében. A Honda gyárilag is tanktáskát és hátsó üléstáskát javasol, amivel a mindennapos közlekedés és a kisebb túrák is megoldhatóak. Azoknak, akik akár több héten át szeretnének a Neo Sports Café-val bolyongani, még mindig érdemes körbenézni az puha oldaltáskák között (csak annyit súgok: Blaze) vagy biztos vagyok benne, hogy egy 30 literes hengerzsák is könnyedén felszerelhető.
Adott tehát az én korábban felállított személyes preferenciáimat mérsékelten kielégítő motor, ami nem mellesleg eszméletlen jól néz ki és pont úgy is megy. Persze ennek néhol ára van. A tetszetős rövid far szinte nullára redukálja annak a lehetőségét, hogy a CB650R Neo Sports Café által nyújtott élvezetet megosszuk életünk párjával. De néha kell egy kis önzőség. Én nem bírtam tovább a pszichés nyomást, a szívem végül legyőzte az racionális énem. Igen, végül V-Strom helyett CB650R-t vettem – nem elméletben, hanem valóban.
A pontozásos és szöveges értékelésünk, illetve a részletes műszaki adatok következnek az utolsó oldalon. KATTINTS IDE ÉS LAPOZZ!
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »