A Triumph sem lőtte el az összes puskaporát az őszi bemutatókon – lázasan folyik a tesztelés Spanyolország napsütötte útjain, hogy jövőre újabb különleges bringával lephessenek meg minket. A most lencsevégre kapott motor igazi retró gépnek számít, amely a klasszikus vonalak ellenére sportos menettulajdonságokkal bírhat – legalábbis a szárnya kapott műszaki adatok és a fényképen látható alkatrészek alapján.

A motor nevét illetően is még csak találgatások születtek, ezek közül a Street Tracker tűnik a legvalószínűbbnek. A motor egyébként nagyon hasonlít a Thruxtonra, azonban a hajtásról egy soros kéthengeres, 1’100 köbcentis erőforrás gondoskodik, száz lóerő körüli teljesítménnyel. Ránézésre a hengereket a menetszél hűti, ám a kipufogó leömlők között egy méretes radiátor figyel – így valószínű, hogy a hűtőbordákat csak a kinézet kedvéért alakították ki a motoron.

Két változat is készül a motorból, az alapverzió alatt hagyományos kialakítású, egyszerűbb futómű található és a fékek is átlagosnak mondhatók. Nem tudni, hogy a csúcsteljesítményben tapasztalható-e eltérés az alap és az R változat között.

A sportosabb R futómű elemeit az Öhlins szállítja – hátul kettő rugóstag dolgozik, míg az első teleszkóp a Speed Triple R-ből érkezett. A fékek ugyancsak a háromhengeres testvérről származnak: a Brembo nyergek elöl dupla, hátul szimpla tárcsát lassítanak.A biztonságos fékezést blokkolásgátló segíti. A hivatalos bemutatóra 2015 második felében számíthatunk, míg a forgalmazást csak 2016 elején kezdik meg.


One comment