Robbie Maddison újabb rekordra készül

Thumbnail
Robbie Maddison újabb rekordra készül

Robbie Maddison újabb rekordra készül

2008. március 28. - - Hír Nem - 2 perc olvasás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Állítsd be az OnRoad.hu-t
megbízható forrásnak!

Robbie Maddison újabb rekordra készül


/static/artpic/400/maddi.jpg
Körülbelül 3 teljes másodpercen át repül


Robbie Maddison, tavaly szilveszterkor állította be a motoros ugratás világrekordját 98 méterrel. A mutatvány lélegzetelállító volt, ám a rekorder nem volt elégedett teljesítményével, 100 méter feletti ugrásra készült.

Szombaton egy nagyszabású esemény keretében újból próbálkozik Robbie, ám a tréningen már 105,46 métert ugrott. „Már egy hete mondogatom, hogy mióta tudom, hogy valójában milyen messzire tudok ugrani, és jó ezt bebizonyítani. Most megdöntöttem a saját rekordomat a tréningen, és egészen biztos, hogy ennél többet mutatok a szombati eseményen.”- nyilatkozta Robbie.

Ekkora ugráshoz a rámpát 160 kilométer/órás sebességgel kell megközelíteni, az ugrás magassága több mint 20 méter.

A 25 tonna homokból és földből épített rámpát 300 ezer dollár költséggel hozták létre.

A rekordkísérletre tehát most szombaton, Ausztráliában fog sor kerülni.




Előző cikk