Ha nyár, akkor Balaton. Ha Balaton, akkor Alsóörs. Ha Alsóörs, akkor Open Road Fest. Ennyire egyszerű a képlet. Most szerdán huszadik alkalommal nyílnak ki a kapuk, hogy a motorok és a szerelmesei együtt indítsák be a nyári szezont. Június 5. és 9. között Alóörsön fellép többek között a svéd Europe, a Tankcsapda, a Karthago, az EDDA Művek, az Ivan and the Parazol, és az Anna and the Barbies.
Idén is elárasztják a Balaton partját a vasparipák a szokásos felvonuláson, de lesznek vezetett túrák, kaszkadőr show, freestyle motocross, légi parádé és számtalan egyéb napközbeni program. A legszerencsésebb fesztiválozó pedig egy vadiúj Harley-val gazdagodva tér haza.
A 20. Harley-Davidson Open Road Fest zenei palettáján olyan ikonok szerepelnek, mint a Tankcsapda, a Karthago, az Edda Művek, az Ivan and the Parazol Karácsony James-szel kiegészülve, Anna and the Barbies, Ganxsta Zolee és a Kartel, AWS és persze a leghíresebb visszaszámlálását jegyző – ééééérted, Final Countdown – Europe zenekar. A buli a koncertek után rockdiszkóval folytatódik, és hidd el, kevés emlékezetesebb látvány van egy csapat részeg motorosnál, amint teli torokból vonyítják a legszebb metál balladákat és ugrálnak a Jump Aroundra.
A zene mellett látványos bemutatók is fontos szerepet kapnak a jubileumi eseményen. Erdős Csabi minden eddiginél extrémebb kaszkadőr show-val készül, de lesz freestyle motocross bemutató, légi parádé és Gravity Academy. A legkisebbek is kiemelt szerepet kapnak, lábbal hajtható motorjaikra pattanva nevezhetnek a Kids Race-re, amelyet ezúttal egy igazi motoros, a Tankcsapda gitárosa, Sidi rajtoltat el. A Motor Show Budapest Gála keretén belül kiderül, melyik a legszebb épített motor Alsóörsön, de lesz Stihl motormosó, láncfűrészes szobrászat és Timbersport bajnokság is. A fesztivál ideje alatt 2 vezetett túrához csatlakozhatnak az érdeklődők, szombaton pedig motoros felvonulására készülnek a szervezők.
…mert van, aki egy vadiúj Harley-val fog távozni. Hiszen ahogy a fesztivál egyik szlogenjével áll, valaki egy Harley-Davidson Street 750 boldog tulajdonosává válik a fesztiál hivatalos nyereményjátékában. A Harley-Davidson Múzeum különleges relikvia gyűjteménnyel várja az érdeklődőket. Akik pedig próbára tennék a legújabb modelleket, azok tesztvezetéseken vehetnek részt.
Cimkék:
A hétvégén rendezték meg Angliában a Hells Angels Euro Run névre keresztelt találkozóját, ami kisebb pánikot okozott Nyugat-Európában.
Elolvasom »Szomorú eseménnyel nyitott a 2019-es Isle of Man TT őrült, utcai futama, ahol Daley Mathison életét veszítette.
Elolvasom »A prémium szegmensben éllovas SCHUBERTH legújabb bukója teljesen új fejlesztésként, elődeit mindenben felülmúlva lép a piacra.
Elolvasom »A Motochargebar telefontartóit Magyarországon fejlesztik, ráadásul folyamatosan. Az idei évre ismét jobbak lettek, mint valaha!
Elolvasom »Amennyiben az Onroad.hu olvasójaként részt veszel a Protektor motoros baleset-biztosítás játékában, akár ingyen lehetsz biztonságban egy évig!
Elolvasom »Az olasz Spyke prémium túraruháiból két kabátot mutatunk be, amelyekben nyugodtan nekimehetsz motorral a nagyvilágnak.
Elolvasom »