Mi itthon csak úgy hívjuk: Goodwood fesztivál. Pedig a becsületes neve európa legnevesebb veterán motorsport rendezvényének az, hogy Festival of Speed. De kinek lenne szíve FOS-nak rövidíteni egy olyan dzsemborit ahol öreg Ferrarik, Porschék és Lotusok mellett igazi motorkülönlegességek, sőt időnként a szó katonai oldaláról is megközelíthető veterán vadászrepülőgépek kapnak szerepet? Na de lássuk azokat a csodálatos kétkerekűeket! Személyesen ugyan nem volt lehetőségünk kijutni, de akad egy jó kis videó a motorokról. De óvatosan, kedves olvasó! Ha rákattintasz, akkor egy fertályórányi időre elveszíted a kapcsolatot a külvilággal.
Az idén 25 éves Goodwood Festival of Speed motoros szekciójáról készült videónak rögtön a felvezető motorkerékpárja egy nagyon komoly darab. A gyönyörűséges Honda RC174 úgy ropog, üvölt és visít, hogy belefagy az emberbe az érzés. Aztán 1:40-nél jön egy nem akármilyen masina. Az ott “Fast Fraddie” Spencer, háromszoros világbajnok gépe.
Aztán feltűnik a Foggy Petronas FP1. Az olajgyártó vállalat nevét manapság a Forma 1-el és azon belül is a Mercedes-Benz versenycsapatával kötjük össze. De volt idő, amikor még nem nyergeltek át a népszerű autóversenyre, hanem a motorokban – is – hittek. Az FP1-nek volt egy rövid, három esztendős karrierje a WorldSBK szériában, ám összesen csupán három dobogós helyet tudtak ez alatt összeszedni. Sőt, arról is volt szó, hogy kihoznak belőle egy utcai változatot. Persze abból nem lett semmi.
Aztán ott van a John McGuinness féle Norton SG7, amivel először állította be az óránkénti 130 mérföldes átlagsebességet a Man TT versenyen. És van még drag bike. Meg stunt rider gép, oldalkocsis motor. De minek sorolom? Úgyis megnézitek és ámultok majd. Hangerőt fel!
Cimkék:
Egy új, az eddiginél jóval erősebb Fireblade modellt kalapálhatnak éppen össze a Honda szorgos mérnökei. És lehet, hogy V4 lesz a szíve.
Elolvasom »A 'Distinguished Gentleman’s Ride' a világ legnagyobb, klasszikus és épített motorok részvételével zajló, jótékonysági rendezvénye.
Elolvasom »A Moto Morini egy meglepően ütős párossal rukkolt elő. A Seiemmezzo (jelentése hat és fél) SCR változatát próbálhattuk ki.
Elolvasom »Megjelenése óta joggal száll harcba az "utak királya" címért a BMW hathengeres gőzöse. Vajon milyen egy bő 10 éves K 1600 GT?
Elolvasom »A BMW egy egészen formabontó elektromos robogót dobott piacra. A CE 04 sokkoló külseje vagy tetszik, vagy nem. Lássuk, mit tud!
Elolvasom »Annyira az utolsó szakaszra maradt a döntés, hogy az összetett állás is megfordult. A Dakar Rally 2023-as győztese pedig ...
Elolvasom »