Az első navigációm még egy PDA volt iGO-val felszerelve. Óvtam is sokáig. A maga idejében a 640×480-as felbontásával nem lehetett vitába szállni. Heteket töltöttem azzal, hogy megtaláljam: milyen módon tudnám a motoromon is használni. Igaz, ez akkor még tollal működött, de a tartója fóliáján keresztül kesztyűvel is tudtam vezérelni. Sajnos az évek elszálltak felette, illetve jött az igény hogy több térkép, meg offroad, meg kerékpár meg gyalogostúra. Így a motoron felváltotta egy Garmin GPSMAP64, autóban pedig a GoogleMaps/Waze páros. Bár manapság inkább már csak az utóbbi… Természetesen a Garminom kicsi és nem érintős képernyőjének is vannak előnyei- és hátrányai is. Számomra nem tudta pótolni azt, amit a PDA adott. Keresgéltem is, hogy milyen lehetőségek lehetnek, és így találtam meg a TomTom megoldását, viszont olyan embert nem találtam az ismerőseim között, akinek lenne is.
Így jött az ötlet, hogy ha már szervezzük Mackoval a különféle eseményeket, akkor lehetőség szerint az egyiken letesztelnénk egy TomTom-ot. Kis nyomozás után meg is leltem a hazai disztribútort, aki két levélváltás után szó nélkül felajánlott egy tesztkészüléket. Ez még kora tavasszal történt. Az Onroad.hu48h teljesítménytúrája pedig remek tesztlehetőség volt – itt ugyanis én vállaltam a mezőny “zárásának” feladatát.
Mielőtt a készüléket megkaptam, elég sok kétely volt bennem. Sok más navigációt láttam boltban, hát nem voltam tőlük elájulva. Attól meg pláne nem, hogy mindig minden dobozban volt, tehát szó szerint a működéséről nulla infót tudott meg az ember. Az eladók pedig pont emiatt segíteni sem nagyon tudnak.
Eljött a várva várt nap, megláttam a dobozt és nem akartam hinni a szememnek. A három lehetséges verzió közül a Premium Pack-ot, tehát a legfullosabbat kaptam meg. Első látásra megtetszett a készülék, nagyon jól elkészített, jól összerakott gép. Amiket még hozzá kaptam a dobozban:
Autós szett:
– tartó
– szivargyújtó töltő (USB)
– USB kábel (ezzel csatlakoztatható a számítógéphez is)
Motoros szett:
– RAM tartó szett
– zár a RAM tartóhoz
– zár a készüléktartóhoz
– fix bekötésű kábel
– táska a készüléknek
A készülékhez a TomTom oldaláról célszerű letölteni a TomTom MyDrive Connect legfrissebb változatát, a telepítés és a regisztrálás akár magyar nyelven is elvégezhető. A programon keresztül tudjuk a készülék szoftverét is frissíteni. Nekem elsőre csak nem akarta a készüléket a laptopom felismerni, aztán észrevettem, hogy még körülbelül egy milliméterrel beljebb lehet nyomni a készülékben a csatlakozót. Sikerült is: egy hangosabb kattanással járt a dolog, de egyből megjelent a képernyőt a felirat, hogy a TomTom-ot csatlakoztattam számítógéphez.
Bekapcsolás után egyből nyelvválasztással kell kezdeni, majd rövid idő után a készülék megtalálja, hogy hol is van. Így elsőre a szobában elég meggyőző képminőséget produkált a navi, a menürendszere nagyon hamar megszokható. Annak ellenére, hogy az elmúlt években “Garmin-os lett a gondolkodásom” (akinek ilyen márkájú navigációja van, az érti miről beszélek), és talán pont ezért elsőre hiányoltam bizonyos dolgokat. Mégis rövid idő alatt minden egyértelművé vált – de ne szaladjunk ennyire előre!
A második oldalon már a gyakorlati, motoros tapasztalatok jönnek. Lapozz!
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »