Mint már többször mondtam, ez a gép nem versenypályára való. Ilyen tengelytávval és ekkora súllyal olyan dolog ezt a gépet odavinni, mint medvét táncoltatni. Látjuk, hogy megteszi amit kell, de azért sosem fogunk a szilveszteri operabálon medvékkel bécsi keringőt járni.
Akkor miért emlegetem mindig a pályát? Mert az a testhelyzet, amit a kormány elhelyezése diktál, oda való. Mint a chili a mexikói ételbe. Bár már tudom, hogy csokoládéval is összepárosítható, de nem lett a kedvencem. Félreértés ne essék: nem a sporttúra gépek ellen beszélek. Vannak nagyon eltalált képviselöi is, de itt az üléspoziciót kivéve semmi sem kedvez a sportolásnak.
A tempós haladásnak viszont annál inkább. Azért, hogy valamelyest tehermentesítsük a csuklónkat, minduntalan gyorsabban megyünk a megengedettnél. Direkt nem száguldást írtam. Ugyanis ezzel a géppel már az itthon engedélyezett autópályatempó felett is csak idegörlő vánszorgásnak tünik minden helyváltoztatás. Ráadásul a műszeregységen megjelenő “eco” felirat is azt tudatja velünk, hogy még mindig milyen lassan megyünk. Ez csak erős gyorsításkor vagy olyan sebesség után tünik el, amit leírni sem merek.
Alkalmam nyílt egy kedves ismerősöm 2008-as ZZR-jével összehasonlítani a most frissült modellt. Csak nagyon alaposan megvizsgálva őket tűnnek fel különbségek. Emlékezetből rá nem jöttem volna, hogy mások a fényszórók búrái, az oldalidom rajzolata, egy kicsivel nőtt a tengelytáv, és máshol és másképp van ráírva a típusa. Az azonban egyből feltűnt, mennyivel nagyobb lett az új modellen a kipufogó és mennyivel több információval halmoz el az óracsoport! A forgalmi engedélyekbe pillantás után pedig az is kiderült, hogy az új erőforrás mérete is nőtt majd’ 100 köbcentivel. A két motorral végeztünk rugalmassági méréseket is: sokadik fokozatban alapjárattól egy előre megbeszélt jelre teligáz. Itt egyből kitűnt, hogy a mérnökök dolgoztak többet az új géppel, és nem a marketingesek. A két motor először fej-fej mellett haladt, majd nem sokkal ötezer előtt az új ZZR búcsút intett elődjének és eltt annak orra elől. Ebben nem is az a dícséretes, hogy erősebb lett, hanem az, hogy pont ott, ahol a legtöbbet használjuk az erőforrást: a középtartományban. Ráadásul semmi meglepetés, hirtelen nekilódulás, csupán egy barátságos nyomatéközön. Bravo! Így kell ezt csinálni!Viszont az kár, hogy sokat eszik. Nekem kevéssel 8 liter alatt állt meg a tesztfogyasztás. Bár állítólag hat liter körül el lehet vele túrázgatni, de ehhez nem ártana, ha egy hátsó dobozon kívül mást is rendelhetnénk hozzá. No és ha kétszáz kilométer után még mindig lenne kedvünk túrázgatni vele… Itt nagyon hasonló lehet a véleményünk az idösebb Kawa tulajával, ugyanis a kormány elhelyezését ő is módosította. Ahogy én is ezt tenném elöször, ha a birtokomba kerülne egy ilyen kétkerekü. A gép azonban sajnos nem csak benzinből eszik sokat: a tesztmotorban 2’600 kilométer volt, de a visszaút során már imádkoztam, hogy ne találkozzak a hatóság olyan emberével, aki a hátsó gumi állapotára kíváncsi. Nyilván ebben azért jócskán benne van az is, hogy egy tesztmotort jobban kihasznál mindenki, mint egy túra alkalmával a tulajok, de az is igaz, hogy ekkora teljesítményt birtokolni eleve sokba kerül.
Olyan, mint egy drága, különleges, nemes csokoládé. Csak a chili ne lenne benne!
Az utolsó oldalon következnek a műszaki adatok.
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »
“Alajárattól nem húzatjuk hatodikban, még az érdekesség kedvéért sem…”
Mert???
“Biztos vagyok benne, hogy a BMW “egyhatosa” nem húz jobban…”
Pedig de.
“Az a mozgási energia nem kevés, amit hővé kell alakítani (súly semmiképp), de erre méretezték (szegény fékeket).”
Mégis elvéreztek..
Ahogy az első mondatban szerepel: a világ legerősebb szériamotorja. Én Kawa rajongó vagyok, volt alkalmam kipróbálni (az elődmodellt is, sőt a GTR-t is) szerintem ez már inkább félelmetes, mint élvezetes. Nem kifejezetten kényelmes, túrázni inkább kényelmetlen.
Alajárattól nem húzatjuk hatodikban, még az érdekesség kedvéért sem… Biztos vagyok benne, hogy a BMW “egyhatosa” nem húz jobban… Egyébként is teljesen felesleges ehez a tipushoz hasonlítani.
Az a mozgási energia nem kevés, amit hővé kell alakítani (súly semmiképp), de erre méretezték (szegény fékeket).
Az 1100-es zizivel mentem annó,de már az is túl nehéz és túl erős a hazai utakra (városban kínszenvedés bírkózni vele).
Ez is inkább farokhosszabítónak jó,mert nekem,mint átlagos motorosnak a használati értéke a nullához konvergál.Elismerem a kvalitásait,de értelmét nem látom itthonra(az Autobahn-on csapatni 300-al biztos jó buli lehet).
Motorozzon ezzel, akinek két anyja van.
Én tuti meghalnék rajta – amúgy meg teljesen felesleges pöcsnövelő.
Köszi, az enyém elég hosszú… Az életem meg túl rövid…
Ennyi pénzért már bőven van kínálat.
Én pl. inkább egy BMW K1300R-t vennék 5.3 misiért full extrázva van, és nem kell tekergetni a futóművet, mert elektronikusan lehet szabályozni.
Meg váltó asszisztens, meg anyámtyúkja 🙂
Azért az technikailag nem kicsi különbség a 2 masina között.
Nem hiszem, hogy meghalnék rajta, ugyanakkor kár lenne ilyen lovat adni alám, nagyon nem illünk össze 😀
Szép ez,meg minden,de már messze az a kategória amire szerintem rá sem mernék ülni. Pont mint a Hayabusa–van egy jó ismerősömnek és többször mondta,hogy próbáljam ki,de nem tudott rábeszélni. A “legnagyobb” gép amivel motoroztam eddig a cbr 900 rr volt és már azt sem szerettem,pedig ezekhez képest az biztos egy kismotor. Szóval maradok az 5-800 köbcenti és az 50-100 lóerő körüli gépeknél és az én “tudásommal” azokat sem tudom “kimotorozni”,úgyhogy nem én vagyok a célcsoport.