Kedves olvasók, motoros barátaink! Az idő relatív mivoltának hála, ahogy öregszünk (a hölgyek pedig érnek…) egyre gyorsabban illannak el az évek. Velük pedig a motoros szezonok is. Nem történt ez másképp a 2018-as esztendővel sem. Kellemes volt időjárás szempontjából is – bár emlékeim szerint többször áztam el motoron, mint egy évvel korábban. De azért sok szép kilométer és túra van mögöttünk – gondolok itt a közös szervezésűekre. A jótékony célú motoKvíz, a túraverseny Aegon motoRun és az idén tizedszer megrendezett Onroad.hu48h mindegyikén több mint száz motorral vettetek részt, ami szervezőként is nagyon jó érzés. Tesztmotor is sok fordult meg nálunk – 29 új motor tesztjét olvashattátok oldalunkon, YouTube csatornánkra pedig pontosan 60 filmet töltöttünk fel. Eljött az ideje, hogy az év végéhez érve kellemes karácsonyi ünnepeket kívánjunk nektek!
Nem számít, milyen motorunk van és merre használjuk. A lényeg, hogy élvezzünk minden közösen töltött percet!
Természetesen a fenyő alatt legyen minél több hasznos motoros kiegészítő – a szerencsésebbeknél akár motor is! Ezekben és ezekkel pedig kívánunk nagyon sok örömteli motorozást a 2019-es esztendőben is.
A mi terveink nem változnak alapvetően az ideiekhez képest. Szeretnénk minél több új motorkerékpárt mozgóképes és írott formában is bemutatni. Természetesen túrákat is szervezni – a három nagy esemény megmarad, de jövőre mindenképpen illene újra egy napos belföldi gurulást – nevezzük őket író-olvasó találkozónak – is tető alá hozni. Ilyenből az első a hagyományoknak megfelelően január elsején lesz – legalábbis azoknak, akik kijózanodnak addigra. Erről részleteket az év utolsó napján olvashattok – hiszen az útvonal meghatározásához elengedhetetlen a 24 órával korábbi időjárás-előrejelzés.
Végül – bár nem kellemes – egy rövid gondolat erejéig emlékezzünk azokra a motoros társainkra, akik idén hagytak itt bennünket akár tragikus baleset, akár valamilyen betegség miatt. Hatalmas űrt hagy maga után minden ember – így ugyanakkora kár valamennyiünkért. Reménykedjünk benne – főleg most, a szeretet ünnepén -, hogy 2019 legalább egy kicsit jobb év lesz. Ebből a szempontból mindenképpen legyen az! Ehhez persze mindenkinek tenni kell a maga módján és lehetőségei szerint. A következő napokban legyünk szeretteinkkel, barátainkkal – aztán hamarosan találkozzunk újra a nyeregben is!
BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁN AZ ONROAD.HU!
Cimkék:
Talán egy új típussal készül az Indian? A Raven - azaz Holló - név stipi-stopizása akár azt is jelentheti, hogy jön valami érdekes.
Elolvasom »Ha egyszer karbon kerül egy mérnök kezei közé, akkor azt használni fogja. A Triumph tuning csapata sem hagyta le a fullos Thruxton modellről.
Elolvasom »A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »