Nem volt nehéz találó címet adni. Amikor megérkezett a REBELHORN Cubby III kabát, a kicsomagolás, szemrevételezés, megtapogatás után azonnal szembeötlött a cipzárrengeteg. A hűvösebb időkre kapunk hozzá egy kámzsát, ami lecipzározható. Maradjunk a nyakrésznél. Szuper megoldás a nyakpánt oldalra csatolási lehetősége, amely állítható is. A használat elején egyetlen hátrányát vettem észre, hogy menet közben, egy kézzel nehezen csatolható ki a kampóból, de idővel ez is megszokható.
A REBELHORN Cubby III négy évszakos túrakabát lévén tartalmaz thermo bélést, Reissa membránt, természetesen mindkettő külön-külön illetve együtt is használható az időjárási igényeknek megfelelően. A bélések rögzítési módja mi más, mint a cipzár. A bélés és a membrán kivétele után egy tavaszi/nyári kabátot kapunk. A mell részen mindkét oldalon egy-egy tenyérnyi nagyságú hálós betét szolgálja a felfrissülést a hőségben. Cipzár illetve tépőzár segítségével szabályozhatjuk a hálós rész nagyságát és a beengedett levegő mennyiségét.
Igazán praktikus megoldás, hogy a cordura felület teljesen behajtható a kabátba, így tökéletesen eltüntethető, nem lifeg még nagy sebességnél sem. Amennyiben csak félig szeretnénk beengedni a hűs levegőt, egy cipzár lehúzásával megnyithatjuk a kabátot és egy mágnes segítségével rögzíthetjük az anyagot. Ezt a műveletet akár menet közben is elvégezhetjük. Egy kézzel tökéletesen kivitelezhető mind a kinyitása, mind a bezárása.
Ha elől beengedjük a tetemes mennyiségű levegőt, a jó szellőzés érdekében a meleget elvezetve, a kinyithatjuk a REBELHORN Cubby III hátán elhelyezkedő közel 30 centiméteres cipzárakat, amelyek alatt hálós megerősítést találunk. Aki ügyes, az menet közben is tudja szabályozni ezeket, nekem nagyjából félig sikerült felhúzni menet közben. És most jön a véleményem szerint legjobb megoldás a kabáton. Mindkét karon elöl a teljes hosszban, két irányból szabályozható cipzár segítségével tudjuk megnyitni az anyagot.
Így tökéletes szellőzést biztosíthatunk az egész testnek, de a karokon lévő cipzárak alatt is hálós betétek vannak, így bogarak és egyéb oda nem illő dolgok nem tudnak bejutni. Praktikusan használható, motorozás közben is megnyitható és állítható a kar szellőzése. Jellemzően csuklótól könyék alatt, illetve válltól könyék felett egyszerűen nyitható, zárható. A karrészen találunk továbbá tépőzáras pántokat, amelyekkel a bőséget tudjuk szabályozni. Ez szintén egy praktikus megoldás, mivel a termo bélés nagyjából egy fél méretet felvesz.
A REBELHORN Cubby III egy túrakabát, így rengeteg zsebbel rendelkezik. Belső zseb a pénztárcának, egy teljesen vízhatlan (tesztelve!) zseb a telefonnak. A thermo bélésen egy neoprén telefontartó is található. A külső zsebek méretesek, talán kicsit nehezen használhatóak kesztyűben, mert a tépőzárak igen erősek a vízzáró visszahajtás miatt, így odafigyelve kell beletenni a kulcsot, telefont stb. Az oldalsó zsebek két rétegűek: mind felülről, mind oldalról használhatóak. Az oldalirányú zseb nem túl praktikus – én inkább oda semmit nem tettem, mert a kiesést nem gátolja meg semmi. Jó szívvel csak egy papírzsebkendőt tárolnék ott.
A kabát hátán találunk egy nagy cargo zsebet. Eleinte (a bőrruhához szokott lelkemmel) feleslegesnek véltem, de adódott olyan helyzet, amikor a kesztyűt oda gyűrtem be hirtelen. Általában a motoros túrakabátok rendelkeznek derékpánttal. A Cubby III is. Tesztünk szubjektív, így első gondolatom az volt, hogy lehetne leszedni. Be úgyse húzom, csak felesleges akadály. És igen, mivel az állíthatósága miatt végig tépőzáras, így a zsebben való matatáskor a csuklópánt tépőzára hajlamos összeragadni vele.
Méretezését tekintve inkább kisebb, főként L-es, de inkább M-es motoros felsőruházatot hordok, de a REBELHORN Cubby III kabátból XL méret kellett nekem. Ez igaz az összes Rebelhorn termékre. Magyarul elég méretpontosan gyártanak. A kabát arányai tökéletesek: karhossz, derék, csípőbőség mind arányos. Inkább karcsú szabásúnak mondanám. Eleinte tartottam tőle, mivel hosszú, felgyűrődik, ráülsz stb. De pozitívan csalódtam, nem volt probléma a viselésével.
Főleg a thermo bélés és membrán nélkül használtam eddig. 15 fok alatt tartós motorozásnál már hűvös. Olyan 15-25 fok között igazán praktikus. Thermo béléssel természetesen 15 fok alatt is bőven használható. 30 fokos kánikulában, városban már sok, de túrához, nagy tempóhoz kiváló. Számos variálhatósága tényleg négy évszakos kabáttá teszi a Powerbike egyik húzómodelljét.
Mivel nem integrált a membrán, így a cordura anyag nem merev, nagyon kényelmes a viselése. Anyaga 600D/1000D-s cordura illetve poliészter. Esőben hamar átázott, főleg a kar részen. Természetesen a membrán használatával a használója nem lesz vizes – illetve a Reissa membrán eső esetén a szelet is megfogja, nem fázik meg az ember. Háromféle színváltozat kapható: teljesen fekete, fekete láthatósági csíkkal, illetve szürke/fekete/láthatósági. Méretválaszték tekintetében, XS-től akár 5XL méretig érhető el.
A láthatósági neon rész kulturáltan kicsi, díszítő elemként jelenik meg a kabáton, de biztonsági funkcióját teljes mértékben ellátja. CE könyök- és vállprotektorok járnak hozzá, a gerincprotektor opcionális. A REBELHORN Cubby III nadrággal teljesen kompatibilis, összecipzározható. És a legnagyobb flash, amire a gyártó gondolt: tépőzáras megoldással akár nemzeti zászló/márkajelzés is feltehető a kabát ujjára.
A lengyel Powerbike kiemelt hazai forgalmazója a Rider13 motorosbolt, ahol a bemutatott kabát mellett a teljes paletta megtalálható és fel is próbálható.
Támogatott tartalom.
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »