Végül, de nem utolsósorban következzék a hétfő este bemutatott Crosstourer. A tavaly piacra dobott, különböző stílusokat ötvöző koncepció, amely a VFR1200 technikájára épül, rendelkezik egy elrettentő attribútummal, nevezetesen nehéz. Nagyon nehéz. Valószínű, hogy menet közben (aszfalton) ez nem érződik, de egy motort legjobban megölni a magas tömeggel lehet, pláne, ha még terepre is akarunk vele menni. Mindenesetre az biztos, hogy az aranyszárnyas márka mérnökei komoly munkát fektettek a masina megalkotásába. A VFR1200-ból származó erőforrás már önmagában is ritkaságszámba megy, az egyelőre csak Hondákon alkalmazott duplakuplungos váltó pedig igazi technikai csemege. A hosszú rugóutak, az endúró méretezésű fűzött kerekek, a magas felépítés, az ergonomikus vezetési helyzet mellett megtalálhatók a korszerű elektronikai kiegészítők is: a kikapcsolható kipörgésgátló és a Hondától szokásos kombinált ABS rendszer.
Mindenesetre a menetkész tömeg a korszerű technika, a viszonylag alacsony fordulatnál jelentkező 127 lóerős teljesítmény és 126 newtonméteres nyomatékcsúcs mellett is elrettentő – legalábbis papíron. Az alapváltozat menetkész tömege 275 kilogramm, a DCT váltóval szerelt modell pedig 285 kilogrammal terheli az aszfaltot. Mint azt sok esetben elmondtuk már, ezek a gépek csak ritkán látnak aszfalton kívül más utat, így a vélhetően jó kezelhetőséggel ezt a hátrányt aszfalton észrevehetetlenné is teheti a gép. Nyilván a VFR1200X nem lesz egy rossz motor, és nyilván nem is akar egy GS lenni.
Akárhogy is, az új modellek újabb, (ízlés szerint) vonzó alternatívát jelentenek ebben az egyre népszerűbb kategóriában. A motoros világ színesebb lett ezekkel a modellekkel, személyes preferenciának (és pénztárcának) megfelelően mindenki leteheti voksát a számára vonzó motor mellett – nyilván neki az lesz a legjobb masina, etalonok és tradíciók ide vagy oda.
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »
Sziasztok!
Árakról van már info? Na nem mintha komolyan érintene, csak érdekel. Ha már a GS az etalon, az árat is érdemes hozzámérni.
Sikerült a Triumph galériát ügyesen úgy összerakni (gondolom a sajtógalériát közlitek, úgyhogy ez nem nektek szó), hogy csak a motor jobb oldala látszik. Mi van, az az oldala még nincs kész? Vagy szégyellik?
A formavilága egyiknek sem jön át nekem.
Leginkább a fejidom az, ami nekem mindkettőnél kimeríti a förtelmes kategóriát. Főként a Hondánál a VFR1200-tól átvett lámptest, ami engem Függetlenség napjából emlékeztet az idegenek arcberendezésére.
De mielőtt bárki leszólna: egyiket sem dobnám ki a garázsból.
Ez a 1200GS ha jól látom nem vízhűtéses…nem úgy volt hogy ami most bemutatkozik GS az vízhűtéses boxer lesz??? A sima GS elég furán néz ki, az Adventure annak már lesz formája 😀
nem szóltam… tehát akkor ez egy ráncfelvarrot verzió… szuper…
“csak a motor jobb oldala látszik. Mi van, az az oldala még nincs kész? “
Ott a lánc, és azt nem akarják reklámozni 😀
Csak annyit tudunk, hogy gyakorlatilag készen van a vizes boxer, de nyilván a teljes tesztprogram befejezéséhez kell még idő. Így a piaci bevezetéshez szerintem kell még egy év.
Itt van néhány kép a Triumph kardánhajtásáról:
http://www.motociclismo.it/gallery/saloni/triumph-le-moto-dal-salone-eicma-2011?gpage=1