Csak egy dolgot nem szabad elfelejtenünk: a megfelelő táskákat vigyük magunkkal! Fontos tisztában lennünk azzal, hogy ha repülővel utazunk, akkor a bőröndökkel kapcsolatban szigorú szabályokat kell betartanunk.
Például egy S vagy M méretű, négykerekű Samsonite bőrönd jó választás lehet, de mindenképp érdemes előre tájékozódni az aktuális légitársaság által előírt méret- és súlyhatárokról. A mai cikkünkben adunk néhány hasznos tippet, hogy a megfelelő kabinbőrönd kiválasztása könnyű legyen.
Először is érdemes tisztában lennünk azzal, hogy pontosan mi is az a kabinbőrönd és milyen típusú táskák tartoznak ebbe a termékkategóriába. Ez tulajdonképpen nem más, mint egy kisebb méretű táska, amit jellemzően kézipoggyászként használhatunk, amikor felszállunk a repülőgépre.
Tehát ez a bőrönd nem a többi, nagyméretű táskával együtt kerül elhelyezésre, hanem – mivel felvihető a fedélközbe – ott lesz mellettünk. Vagyis inkább alattunk vagy pedig felettünk, a tárolásra ugyanis az ülés alatt vagy a fejünk felett lévő tárolóban van lehetőség.
Kabintáskának például tökéletesen alkalmas lehet az 55 cm magasságú Samsonite bőrönd, de a konkrét előírásoknak mindenképp érdemes utánajárnunk. A tájékozódásra akkor is érdemes időt szánni, ha korábban már utaztunk repülővel, a szabályok ugyanis légitársaságonként változhatnak.
Nemcsak a bőröndünk mérete, hanem annak súlya is számít, sok esetben ugyanis a légitársaság súlyhatárt is megszab. Erre azért van szükség, mert a kabinrészben csak korlátozott mennyiségű súlyt képesek elszállítani a gépek anélkül, hogy az veszélyeztetné a teljesítményüket vagy a biztonságot.
Az utazás során gyakran kell igazodnunk szűkös határidőkhöz vagy a különböző közlekedési járművek menetrendjéhez. Éppen ezért sokszor rohanunk, a táskánkat pedig ide-oda, le-föl pakoljuk.
Nagyon fontos tehát, hogy kellően tartós, minőségi anyagokból készült bőröndöt válasszunk, ami a nagy igénybevételt is jól bírja. Ha biztosra akarunk menni, akkor bátran válasszunk a magas minőséget képviselő Samsonite bőröndök közül, a gyártó ugyanis többek között kabinbőröndöket is kínál.
Végül, de nem utolsósorban az is lényeges, hogy könnyűnek, praktikusnak érezzük a kabinbőrönd használatát. Ez pedig akkor valósul meg, ha kisebb-nagyobb zsebekkel, rekeszekkel is rendelkezik, amik lehetőséget adnak a tárgyak tárolására, rendszerezésére.
A kerekekkel felszerelt gurulós bőröndöket kényelmesen magunk mögött tudjuk húzni és a „tolatás” vagy a fordulás is egyszerűen megoldható. Mindemellett a teleszkópos megoldással készült húzókar is az előnyünkre válik, mert így a fogantyút a kívánt magasságra tudjuk beállítani.
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »