A New York Motorshow leginkább várt motorja a Honda Fury volt, de a Victory is szolgált egy izgalmas meglepetéssel.
A Core (mag) egy érdekes koncepció a Polaris cégcsoporthoz tartozó motorgyártótól. Formájában, kialakításában annyira radikális, hogy először azt hittem, a képek egy új Confederate-et ábrázolnak. A Michael Song által tervezett kétkerekű a teljesítmény és a kreativitás jegyében született. A 106 köbhüvelykes (1737 köbcentiméteres) V2-es erőforrás a 6 fokozatú váltóval integrált blokkot képez. 97 lóerős teljesítményével, 153 newtonméteres maximális forgatónyomatékával és 1630 milliméteres tengelytávjával nem igazán a sportmotorok babérjaira tör, ám saját kategóriájában mindenféleképpen figyelemre méltó.
Többfunkciós váz: a levegőt a légszűrőhöz vezeti a beömlő
A kerekek 18 hüvelyk átmérőjűek, a gumiválasztás azonban szokatlan: a hátsó keskeny, mindössze 150 milliméter szélességű, az első pedig 130 milliméteres. Az 320 milliméteres dupla első féktárcsákba radiális, 4 dugattyús fékek harapnak, míg a hátsó féktárcsa szokás szerint szerényebb, 240 milliméteres átmérőjű. Ezek fékezik meg a 20 milliméter szélességű szíjjal hajtott motort, amely a felhasznált könnyű anyagoknak és szokatlan tervezésnek hála meglepően csekély, mindössze 212 kilogrammos száraz tömeggel rendelkezik.
Valójában nem is a blokk a legszembetűnőbb ezen a motoron. Jóval inkább figyelemre méltó maga a váz, amelynek a blokk is szerves részét képezi. Az alumínium öntvényből készült szerkezet egyéb funkciókat is ellát: a 12,3 literes üzemanyagtartály, a légszűrőház, a hűtőrendszer mind a vázba van integrálva. Bár öt fődarabból készül, mégis az egyes részek önálló egységet képeznek, további hegesztés nélkül ellátják funkciójukat, ami az öntési technikának köszönhető. Tekintettel a Core tanulmány mivoltára az is megbocsátható, hogy a váz merev, hátsó csillapítással nem rendelkezik – ez egyébként is éles kontrasztban áll a 48 milliméter belső cső átmérőjű WB első teleszkópok alkalmazásával. Hasonló okból a mahagóni fából készített ülés sorsa sem kérdéses, ha a koncepció eljut a sorozatgyártásig, minden bizonnyal lecserélik. Bár tetszetős designelem, a való életben azonban nem bizonyulna jó megoldásnak. A karbonszálas anyagból készült teleszkópvédők és a hátsó sárhányó már csak hab a tortán.
A Victory legújabb koncepciója igazán érdekes darab, a stílus és a mérnöki munka egy figyelemre méltó megtestesülése, reméljük, életképes motor születik a nyomán. Végezetül két videó a motorról, az első a koncepció reklámja, a másodikban a Victory tervezői beszélnek a járműről (angol nyelven, természetesen).