Az alábbi hír került fel több amerikai oldalra:
„Az 56 éves Dennis Walden, vásárolt egy új Harley-Davidsont. Éppen kihozta a kereskedőtől, amikor elvesztette uralmát a motor felett és egy parkoló autónak csapódott. Walden a rendőrségi közlemény szerint nem viselt bukósisakot, a kórházban csak a halál beálltát tudták megállapítani.”
Ennyi a hír. Aztán szépen elkezdtek gyűlni a magas lóról beírt hozzászólások a legtöbb oldalon, hogy így milyen hülye, meg úgy milyen hülye Dennis, és hogy mennyire megérdemelte. Ma az interneten közzétett balesetek kommentjei láthatóan nagy mértékben híján vannak az empátiának, és a kommentelők általában az áldozatot hibáztatják.
Nem akarok okoskodni, meg bő lére ereszteni a dolgokat, de ismert szociálpszichológiai eset az „áldozat hibáztatása”. Ez a legtöbb helyzetben abból fakad, hogy az emberek nem akarják elfogadni, hogy ilyen velük is megtörténhet, így az ilyen esetek teljes felelősségét az áldozatra hárítják, hogy ők maguk a lelkileg kellemetlen helyzetet csökkentsék. Nem hiszem, hogy van olyan ember, akinek ne lett volna olyan tíz méteres motorozása az életben egy parkolóban, a kertben, a garázsfeljárón, hogy ne viselt volna sisakot.
Aztán az egyik fórumba ez a beírás érkezett:
„Dennis nagyon jó ember volt. Három gyermek apja. Az egyik hamarosan házasodik, a másik éppen diplomázik. Dennis gitározott vasárnap a templomban. Ő és a gyerekei vitték volna haza az új motort. Dennis még csak tanulta a motorozást, ő akart felállni a motorral a trélerre. Megbillent és ledőlt róla. Nem volt rajta sisak. Tragikus. A sisak mindig fontos. Dennist hülyének nevezni szükségtelen és ostoba. Biztos vagyok benne, hogy aki így tesz, az is motorozott már sisak nélkül az udvarban. A lényeg, hogy soha nem lehetsz biztonságban, ha motoron ülsz. Vagy legyen az kerékpár, hegymászás, gördeszkázás, síelés, akármi. A fejsérülés megtörténhet. Az ember könnyen hiszi, hogy biztonságban van, pedig nem.”