Az újkori amerikai motorkerékpár-gyártás egyik, ha nem is legfrissebb produktuma, a quadjairól és hószánjairól ismert Polaris által gyártott Victory. A gyártó célja deklaráltan az volt, hogy megalkossák az amerikai motorkerékpárok legjét. 2008-as újdonságuk a luxustúrázás netovábbja, a Victory Vision Tour Premium.
Mióta a Polaris belevágott a motorkerékpár-gyártásba, legnagyobb dobásuk egyértelműen a Vision család megalkotása volt. A tavaly megjelent hatalmas és futurisztikus külsejű V2-es túramotorok megalkotásakor az volt cél, hogy mindenkinek a jövő-, és nem a múlt vagy a jelen jusson az eszébe róla. Ezért a futurisztikus külső, mely reményeik szerint hosszú pályát tesz lehetővé a hatalmas motorok számára. A család új „zászlóshajója” a Vision Street, Tour, Tour Comfort és Street Premium után a Tour Premium, amely minden elképzelhető luxust felvonultat a végtelen amerikai utakon túrázni vágyó motorosok számára.
A legnagyobb ellenfél egyértelműen a Harley Davidson Electra Glide, hiszen a Honda Goldwing hathengeres boxerjével nehéz egy kategóriába sorolni a lég-olajhűtéses V2-est. A HD csúcsmodelljének 96 köbinches blokkját túlszárnyalva alkották tehát meg a motor lelkét: 106 köbinces, azaz 1731 köbcentiméteres, 50 fokos hengerszögű V2-es mozgatja a hatalmas gépet 91,7 lóerős legnagyobb teljesítménnyel. A tesztelők már alapjárat fölött jelentkező nyomatéktengerről számolnak be a 45 milliméter torokátmérőjű elektronikus benzinbefecskendezővel táplált motor irányából, ugyanakkor tapasztalataik szerint a rezgéseket sikerült szinte észrevehetetlenül letompítani a mérnököknek. Az erőátvitelről hatsebességes váltó és szíjhajtás gondoskodik.
Az elemekkel nem kell dacolni, csupán élvezni a tájat
A motorkerékpár másik lényeges része a rendkívül futurisztikus külső: minden olyan, amilyennek amerikában a jövő motorját elképzeljük. Tökéletes szélvédelmet nyújtó, gigantikus fejidom, amely kétséget sem hagy a hátulról érkező jármű típusa felől azokban, akik meglátják visszapillantó tükrükben. Alacsony és hosszú a motorkerékpár, összképének meghatározó részei az áramvonalasra tervezett integrált csomagtartó-dobozok. A dimenziók minden tekintetben jellemzik a legek országát, ahol tervezték: 2629 milliméteres hossz, 1670 milliméteres tengelytáv, 365 kilogrammos száraz és 641 (!!!) kilogrammos megengedett legnagyobb tömeg. Az ülésmagasság csupán 673 milliméter.
A luxustúrázáshoz természetesen a lehető legjobb felszereltség dukál: motorosan állítható szélvédő (a dőlésszöge is), fedélzeti audio-rendszer i-Pod csatlakozóval és opcionális CD-tárral valamint fedélzeti hangszórókkal, hiszen térzene mellett a legjobb suhanni a végtelen országutakon. Tempomat, fedélzeti navigáció, és minden elképzelhető elektronikai extra megtalálható a felhozatalban. Mindehhez képest a második legnagyobb amerikai motorkerékpár-gyár csúcstermékének árcédulája meglepően kellemesen alakul: 21499 dolláros alapára hozzávetőleg 3,5 millió forintnak felel meg. Igaz, ez a tengerentúli ár, egy esetleges magyarországi forgalmazásról és árképzésről nincs információnk. Aki azonban szert tesz egy ilyen amerikai csodára, bizonyosan sok méltató pillantásban részesül az utakon!