Amerikában szabadalmaztatott új technológiát a Honda. Az elektronikus kuplungkar megszüntetné a hagyományos mechanikai kapcsolatot és az ECU dolgozná fel a beérkező adatokat, a fogáserőt pedig érzékelők és aktuátorok váltanák. Azaz lényegében egy kapcsolóvá válna, amihez egy hidraulikus egységgel generálnának mesterséges ellenállást, hogy a hagyományos motorkezelés megmaradjon.
És hogy miért jó ez? Aki állt már az út szélén elszakadt bowdennel, annak valószínűleg nem kell túlmagyarázni. De más előnyei is lehetnek egy ilyen technológiának.
Az elektronikus kuplungkar leginkább a ride-by-wire technológiához hasonlítható. És ahogy az elektronikus gázkar új lehetőségeket nyitott meg a motorozás terén – gondoljunk csak az állítható menetvezérlő programokra vagy a rajtautomatikára – úgy a clutch-by-wire is tartogathat okos meglepetéseket. Például pontosabb és a komplex folyamatot tekintve rövidebb idő alatt végbemenő váltást. Vagy menjünk visszább és gondoljunk egy kezdő motorosokat segítő, a lefulladás elkerülését megkönnyítő technológiára.
Cimkék:
Vicces reklámmal hívja fel a Dán Közútbiztonsági Hatóság bukósisak viselés fontosságára a figyelmet, ami alól egy viking sem bújhat ki.
Elolvasom »Az MV Agusta vezérigazgatója, Timur Sardarov egy interjúban beszélt arról, hogy valamit határozottan kezdenének az Elefant névvel.
Elolvasom »A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »