Igazából a videó nem egy új darab, de még mindig vicces. Az emberi találékonyság ugyan határtalan, azonban néha igencsak kártékony tud lenni. A videó hőse, a „szaki” igencsak próbára teszi a gumit, annak oldalfalát a nem éppen szakszerű felszereléskor. Ugyan a művelet során hősünk avatott mozdulatokat alkalmaz, azonban az utolsó találékony trükk nevetségessé teszi az egész gumi cserét – én legalábbis nem szeretnék egy nagyteljesítményű gépen ilyen módszerrel felszerelt gumival motorozni…
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »
Azért így is csak egy ritka gyenge oldalfal-merevségű abroncsot lehet feltenni szerintem.
Megnézném hogy veszi le…
Nem értem, hogy mi a gond vele!
A helyi ezermester-gumis ugyan így csinálja feketén öccázéé
Lehet kritizálni, ellenben nem karistolta össze a felnit mint egy-két “gumis”
Végülis ha a nyomástól kirugja magát és nem b@szta ösze sem a felnit sem a gumit akkor szerintem nem lehet nagy baj vele de az biztos hogy nem így kellene kinéznie egy guminak csere után
Gondolom a videó azt hivatott szemléltetni, hogy szükség esetén kézzel is fel lehet tenni a gumit.
Egyébként egy guminak ettől az ég világon semmi baja nem lesz szerintem.
Szerintem se.
Ha valaki nem az előirt nyomással közlekedik, sokkal nagyobb veszélynek teszi ki magát.
Én ezzel a gumival mernék közlekedni minden további nélkül.
Ilyen lágy oldalfalú abroncs amúgy sem ZR-es sebességindexű.
De megnézném ugyan ezt a technikát egy Z6-os esetében is.
Eko!
Pont ezen agyaltam, hogy a Tourance-ot fel tudná-e táncolni rá?
Eko, Csabi: biztos, hogy egyetlen Metzelert sem tudna így feltenni.
Anno a Road Attackomat szinte kézzel szedte le a gumis, majd az EXP-t a géppel is alig bírta felküzdeni. Más a szerkezet kissé…
Nem győztetek meg. A csóka néhol úgy meggyűri a gumit, hogy azt az én gyomrom már nem veszi be.
Az én gumimat se cserélje így le senki! Nem is hagynám. Inkább megbízható szakember csinálja. Nem is tették tönkre a felnimet. Hétfőn tettem fel a kereket az új gummákkal. Szuperszépek. Mindjárt viszem műszakira. Addigra már esni sem fog.
Én azt mondom, hogy vannak dolgok, amiket csináljon csak szekember!
Látszik hogy Ti már a Hi-Tech világba születtetek, volt idő hogy minden motorosnak tudnia kellett, hogy gép nélkül így lehet feltenni a gumit. (gép sem volt) Az égadta világon semmi baja nem lesz ettől. Egyébként nem papírzsepi ez amit össze lehet gyűrni. Amíg a nyomás nem tolta ki a külső peremre addig az átmérő különbségek miatt ilyen ráncokat vet.
Adjátok csak nekem az ilyen gyűrött gumikat, sőt, minden fel és leszerelt gumit, mert bármivel is rakod fel, biztos, hogy deformálódni fog, muszáj neki, nekem meg úgyis jó lesz… akár szpídgépen 340-nél, akár endurón 500 kilóval sziklákon. Mi lenne az abroncsokkal ilyen kíméletlen helyzetekben, ha már kézzel-lábbal tönkre lehetne tenni őket egy gumiszőnyegen?
Régen minden bizonnyal kézzel és szerelő vasakkal cseréltek gumit minden motoron, sőt autókon is. Csak azt ne felejtsük el, hogy a modern világban minden sokkal finomabb szerkezetű, valami más cél érdekében.
A régi, diagonál gumik, durva futófelülettel, kemény szerkezettel sokkal keményebbek és ellenállóbbak voltak. A mai radiál, több rétegű, különböző keverékekből összeállított gumik arra vannak kitalálva, hogy géppel, gyűrődés és törés nélkül szereljék és a megfelelő nyomás adja meg a tartást. Ezért ilyen puhák. Lehet, hogy nem lesz semmi baja így sem, de lehet, hogy már törik kicsit a vászon, s a normál használatban nem, de egy esetleges határon motorozás, vagy egy kő az úton, ha pont ott kapja el, akkor vászontöréses lehet.
S a terep gumik mások, enduro versenyen már előfordult olyan, hogy a második defektnél, mikor már elfogyott a javító spray, kitömtük mohával és fűvel a gumit, ami elég lágy oldalfalú volt, és még így is vissza tudtuk pattintani a felnire. Ez elég volt, hogy el lehetett érni az állomásra, s nem kellett feladni a versenyt. Mellesleg a triálosok tizedes (egy bar alatti) nyomásokat is használnak. Nem is mennek 200-al…