Bár a fent említett jól bevált biztonsági eszközök, sőt még egy zárt garázs sem jelent száz százalékos védelmet a lopás ellen, de az amatőröket legalább távol tartja. A motorra szerelt műanyag páncél véleményem szerint hasonló kategóriába esik, ám sokkal mókásabb látvány, ráadásul az időjárás viszontagságaitól is véd valamelyest. Ez a védelmi eszköz a spanyol Marc Graells Ballve tervező munkája, aki ötletét a több millió éve élő övesállatok családjába tartozó kilencöves tatu megjelenéséből merítette. Ezek az élőlények csontos páncélt hordanak hátukon és veszély esetén összegömbölyödve védik magukat. A project 486 név alatt futó munka egy nagyobb motoron valóban furcsán mutatna, de egy robogóhoz talán még jól illik. Persze kérdés, hogy a plusz tömeg kifizetődő-e.
Cimkék:
A Honda felélesztette a legendás Transalp típust is. Soros motorral készül, mint az Afrrica Twin - de vajon hogy sikerült?
Elolvasom »Régóta várjuk a Benelli középkategóriás új túraenduroit. Lássuk végre, mennyire felel meg a várakozásoknak a TRK 702 párosa!
Elolvasom »Méghogy 1000 köbcenti alatt nincs élet? 1000 kilométert tettünk meg egy 125-ös kismotorral, és még nézelődésre is futotta közben!
Elolvasom »Nemrég mutattuk be a magyar Serpentize motoros ruha márkát. A kínálatból talpig feketébe öltözve kezdtünk tartóstesztbe.
Elolvasom »
Gyönyörű formavilágot ad a motornak, és aerodinamikailag is tökéletes
Nem hiszem, hogy valaki ilyet hurcolászna a robiján, szép mint egy új traktor!
ötletesnek ötletes de azért ezzel flangálni….háát
Ha az a cél, hogy megvédjük a jégesötöl kedvencünket, ok.
De nem vágom, hogy a tolvaj miért nem tudja felhajtani, vagy eltávolitani ezt.
Persze, ha nem müanyagból, hanem kettes kazánlemezböl készül, akkor ok. 🙂